مزایای آموختن زبان انگلیسی

آموختن زبان انگلیسی چه مزایایی دارد؟

مزایای آموختن زبان انگلیسی

آیا میدانید آموختن زبان انگلیسی چه مزایایی دارد؟ آیا میدانید با آموختن زبان انگلیسی چه فرصت های بینظیری منتظر شماست؟ آیا دوست دارید شما هم مثل خیلی از گویندگان زبان انگلیسی ساده، روان و با قدرت صحبت کنید؟ آیا دوست دارید با سپری کردن آزمون های بین المللی به درجات تحصیلی بالایی دست پیدا کنید؟

آیا دوست دارید فرصت های شغلی عالی بدست آورید؟… ما در این مقاله شما را با مزایای آموختن زبان انگلیسی که بزرگترین و پرکابردترین زبان دنیاست، آشنا میکنیم. ما در این مقاله  کوشیده ایم که در مورد مزایای آموختن زبان انگلیسی و اینکه چه فرصت های تحصیلی، شغلی و مهاجرتی عالی را میتوان بدست آورد، اطلاعات جامع و مفید به شما دوستان عزیز ارائه بدهیم.

آموختن زبان انگلیسی چه مزایای دارد؟

آموزش و آموختن یک فرایند خیلی بزرگ و حیاتی است و در دنیای امروز به عنوان بهترین منبع کسب اطلاعات و مهارت، زمینه توسعه و پیشرفت بشر را فراهم کرده است. در دنیای امروز اطلاعات و مهارت قدرت است و هر فردی که اطلاعات و مهارت بیشتری داشته باشد، قدرت بیشتری دارد.

برای فراگرفتن  هر مهارتی نخست نیاز است تا بدانیم چه مزیت هایی دارد و اینکه اگر آن مهارت را یاد بگیریم، چه فرصت هایی بدست خواهیم آورد تا در زندگی ما موثر واقع شود و ارزش وقت گذاشتن، هزینه مالی، و صرف کردن انرژی جسمی و روحی ما را داشته باشد.

در صورتیکه شما فکر میکنید زبان انگلیسی خیلی بزرگ است و فراگرفتن این مهارت خیلی زمانبر و سخت است، پس باید بدانید که آموختن زبان انگلیسی آنقدر ها هم که فکر میکنید، سخت نیست و با کمی تلاش میتوانید این زبان را مثل یک فرد خارجی یاد بگیرید،حالا سوال اینجاست که زبان انگلیسی چه مزیت هایی دارد؟

مزایای فراگیری زبان انگلیسی

  1. امروزه تقاضا به آموختن زبان انگلیسی در دنیا سیر صعودی داشته و هر روز به تعداد گویندگان آن افزوده میشود. افراد زیادی در دنیا به دنبال فراگیری زبان انگلیسی هستند و همه آنها با هدف دستیابی به مزایای پس از آموزش، شروع به یادگیری این زبان میکنند.
  2. اشخاصی که به زبان انگلیسی مسلط هستند ، فرصت های شغلی خوبی می یابند و زمینه های پیشرفت کاری برای آنها به خوبی میسر است. مثلا: اگر شما مسلط به زبان انگلیسی باشید، میتوانید در مراکز زبان به عنوان مدرس ثبت نام کنید و مدرس شوید و کسب درآمد کنید.
  3. یا اینکه در یکی از شرکت های خصوصی به عنوان مدیر فروش استخدام شوید و در کنار اینکه به کار خوبی مشغول شدید، درامد خوبی هم دارید و نکته مهم و اساسی این است که شما میتوانید با مدیران فروش شرکت های بین المللی ارتباط برقرار کرده و از ایده ها و راه و روش های آنها جهت بهبود مدیریت خود استفاده کنید تا در شغل خود پیشرفت کنید.
  4. یکی دیگر از مزایای آموزش زبان انگلیسی این است که شما میتوانید به راحتی کتاب های پر فروش دنیا را به راحتی مطالعه کنید و فیلم های مورد علاقه خود را به زبان اصلی تماشا کنید و دیگر نیازی نیست تا منتظر بمانید تا ترجمه های آن ها را پیدا کرده و همچنین میتوانید کتاب های تخصصی در حوزه های کاری خود مطالعه کنید.
  5. زبان انگلیسی یک زبان کامل است و در تحقیقات دانشگاهی خیلی موثر است. اکثر دانشجویانی که به زبانهای دیگر صحبت میکنند و به کمبود منابع علمی در زبان مادری خود مواجه شده اند، با زبان انگلیسی همه منابع مورد نیازخود را یافته اند و موفق به انجام تحقیقات عالی شده اند. نقش این زبان در مطالعات علمی و تحقیقی خیلی برازنده است یعنی اینکه اگر فردی موفق به یافتن موضوع مورد علاقه خود به زبان مادری خود نشود، میتواند به راحتی در زبان انگلیسی جستجو کند و اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کند.
  6. اشخاص مسلط به زبان انگلیسی از فرصت ها تحصیلی خوبی بهره مند میشوند، علی الخصوص برای کشورهای جهان دوم و سوم که همیشه بورسیه های تحصیلی کشورهای جهان اول را دریافت میکنند و سالانه تعداد زیادی از دانشجویان کشورهای جهان دوم و سوم با استفاده از این فرصت های تحصیلی به درجات علمی بالایی میرسند. اما تنها کسانی میتوانند از این فرصت ها بهره مند شوند که زبان انگلیسی خوبی داشته باشند. کارمندان دولتی، دانشجویان و معلمانی که زبان انگلیسی قوی دارند، سالانه تعدادی از این بورسیه ها را دریافت میکنند.

داشتن مدرک تافل، آیلتس، جی آر ای، جی مت وغیره…. مدارک علمی هستند که بدست آوردن آنها نیازمند دانش انگلیسی حرفه ای میباشد یعنی اگر شما انگلیسی قوی نداشته باشید، اخذ این مدارک برای شما مشکل است. اما نگران نباشید با فراگیری زبان انگلیسی بطور منظم و شرکت کردن در کلاس های آماده گی تافل، آیلتس یا جی آر ای میتوانید خیلی راحت آنها را یاد گرفته و آماده آزمون شوید و پس از سپری کردن آزمون میتوانید مدرک خود را بدست آورده ، و از مزایای آن بهره مند شوید.

مدارک های زبان انگلیسی

تافل(TOEFL) چیست؟

تافل یکی از معتبرترین مدارک زبان انگلیسی دنیاست که پیش نیاز اکثر دانشگاه ها و سازمانهای آموزشی بزرگ اروپایی و آمریکایی برای اخذ پذیرش آنها میباشد و بورسیه های تحصیلی معتبر نیز افرادی را گزینش میکنند که دارای مدرک تافل باشند. این آزمون دارای چهار بخش(Reading, Listening, Speaking, Writing )  میباشد و آموختن و فراگرفتن این چهار بخش نیاز به تلاش مداوم و یک آموزش خوب دارد.

با فراگرفتن مهارت های چهارگانه و تکنیک های آزمون تافل میتوانید در آزمون تافل شرکت کنید و زمانیکه کاملاً آماده شدید، با پرداخت هزینه آزمون، امتحان را سپری کرده و موفق به کسب مدرک معتبر تافل شوید. این مدرک بیشتر در کشورهای آمریکا، برخی از کشورهای اروپایی و آسیایی کاربرد دارد.

آیلتس (IELTS) چیست؟

آیلتس یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی در جهان است که توسط دانشگاه بزرگ کمبریج و موسسه IDP استرالیا مدیریت میشوند. این آزمون دو نوع دارد. نوع اول بخش جنرال (General IELTS) یا عمومی میباشد که برای درخواست دادن برای مهاجرت استفاده میشود و نوع دوم آکادمیک آیلتس (Academic IELSTS) میباشد.

که برای دریافت بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های معتبر مخصوصاً دانشگاه های کشور انگلستان، کانادا و برخی از کشورهای اروپایی خیلی با اهمیت میباشد. این مدرک نیز مانند تافل، تکنیک ها و روش هایی دارد که با فراگرفتن آنها میتوان آزمون آن را سپری کرد و مدرک را دریافت کرد.

آموزش گرامر زبان

آزمون بین المللی جی آر ای (GRE) چیست؟

آزمون جی آر آی (Graduate Record Examination GRE)  یک آزمون معتبر بین المللی ریاضیات و انگلیسی است که برای اخذ مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا کاربرد وسیعی دارد و در معتبرترین دانشگاه های دنیا از جمله کشور های ( امریکا، انگلستان، کانادا ) برای جذب دانشجو کاربرد زیادی دارد.

برای دریافت این مدرک، نیاز به آمادگی میباشد و خوشبختانه در اکثر کشورهای دنیا کلاس های آموزشی حضوری و آنلاین دارد و متقاضیان میتوانند با آمادگی گرفتن و سپری کردن آزمون، موفق به اخذ مدرک (GRE) شوند.

مهاجرت

خیلی از افراد برای داشتن یک زندگی بهتر برای خود و خانواده خود تصمیم به مهاجرت به کشور های انگلیسی زبان میگیرند و قدم در این مسیر میگذارند،زبان انگلیسی اولین و مهمترین پیش نیاز برای مهاجرت است به دلیل اینکه برای درخواست مهاجرت در اداره امور مهاجرتی و مصاحبه هایی که انجام میشود شما باید مسلط به زبان انگلیسی باشید و داشتن مدارک معتبر آموزشی مسیر شما را هموار تر میکند.

و دور ذهن نیست که شما برای زندگی در کشورهای انگلیسی زبان باید مهارت زبان خوبی داشته باشید تا بتوانید به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنید و بتوانید امورات خود را به راحتی برطرف کنید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *