فیلم های زبان انگلیسی

بهترین فیلم های زبان انگلیسی برای تقویت زبان

آیا دوست دارید با بهترین فیلم های هالیوودی که به زبان انگلیسی ساخته شده اند آشنا شوید؟ کدام فیلم ها بهترین فیلم های زبان انگلیسی اند و این امکان وجود دارد که همزمان با سرگرمی  زبان انگلیسی ما نیز تقویت شود؟… ما تلاش کرده ایم تا  در این مقاله به 5 فیلم برتر زبان انگلیسی که شهرت بین المللی دارند، اشاره کنیم.

با تماشای این فیلم ها میتوانید مهارت لیسنینگ(Listening) انگلیسی خود را نیز تقویت کرده و از زمان خود استفاده خوبی ببرید و نکته مهم این است که در این فیلم ها کلمات، جملات و اصطلاحاتی استفاده شده است که امروزه مردم عام آمریکا و  دیگر انگلیسی زبانها در زندگی روزمره خود بکار میبرند و یادگیری آنها به شما کمک میکند تا سریعتر انگلیسی خود را تقویت کنید.

1- فیلم Hunger games

Hunger games یا (بازی های گرسنگی) یکی از مشهورترین فیلم های اکشن هالیوودی میباشد که در سال 2012 به کارگردانی آقای گری راس تهیه شده است. این فیلم بر اساس رمانی تحت نام بازی های گرسنگی میباشد و این فیلم سری های زیادی دارد که در این فیلم جنیفر لارنس، جاش هاچرسون، لیام همسورث، وودی هارلسون، الیزابت بنکس، لنی کراویتز، استنلی توچی و دونالد ساترلند نقش بازی کرده اند. توسعه بازی های گرسنگی از سال 2009 شروع شده است و کاراکتر های اصلی این فیلم بین مارس و مه سال 2011 برگزیده شدند و در می همان سال تصویر برداری نیز شروع شد.

زبان این فیلم انگلیسی میباشد و همه کاراکتر ها از کشورهای انگلیسی زبان هستند که خیلی عالی و واضح صحبت میکنند و تماشاگران میتوانند با دقت کردن به صحبت های بازیگران، همزمان با تماشای فیلم زبان انگلیسی خود را تقویت کنند.


2- فیلم The king’s speech

The king’s speech (سخنرانی پادشاه): از بهترین فیلم های درام تاریخی انگلستان میباشد که در سال 2010 به کارگردانی تام هوپر در سال 2010 منتشر شد. فیلمنامه این فیلم توسط آقای دیوید سیدلر نوشته شده است و بر اساس داستان تاریخی یکی از پادشاهان انگلستان (جورج ششم) میباشد.

آقای سیدلر پس از اینکه یادگرفت چگونه بیماری لکنت زبان خود را در دوران جوانی مدیریت کند، در مورد زندگی پادشاه انگلستان جورج ششم مطالعه کرد و از سال 1980 اقدام به نوشتن داستان کرد و بعداً فیلمنامه خود را بازنویسی کرد. این فیلم دارای سکانس های خیلی جذاب تاریخی میباشد و بازیگران معروف و حرفه ای در این فیلم نقش خیلی خوبی بازی کرده اند.

تماشاگران با تماشای این فیلم میتوانند به لحن گفتاری زبان انگلیسی و به خصوص لهجه بریتیش توجه کنند، سیستم زبان این فیلم بیشتر کتابی میباشد و خیلی ساده و روان است و تماشاگر میتواند کلمات رسمی و اصلی زبان انگلیسی را یاد بگیرد.


هری پاتر

آموزش گرامر زبان

3- فیلم Harry Potter (هری پاتر)

هری پاتر مجموعه فیلم های سینمایی ساخته شده بر اساس هفت رمان فانتزی اثری از جی کی رولینگ بریتانیایی میباشد که زندگی یک جوان جادوگر به اسم هری پاتر و دوستانش را روایت میکند، این مجموعه رمانهای جالب به زبان انگلیسی، ایتالیایی و آمریکایی ترجمه شده است و موضوعات هیجان انگیزی از جمله تعصب، فساد، جنون و مرگ را به تصویر کشیده است.

با تماشای این فیلم جذاب شما میتوانید هم به زبان انگلیسی بریتانیایی و هم آمریکایی آشنا شوید و با مقایسه این دو لهجه، لهجه انگلیسی مورد علاقه خود را یاد بگیرید. این فیلم جز بهترین فیلم های زبان انگلیسی است که برای آموختن زبان انگلیسی خیلی کاربرد دارد و تماشا گران میتوانند خیلی چیزهای مهمی را یاد بگیرند.


4- فیلم Jurassic Park

Jurassic Park (پارک ژوراسیک): یک فیلم علمی تخیلی که در آمریکا و توسط کارگردان آمریکایی ساخته شد و در سال 1993 به نشر رسید. کارگردان این فیلم آقای استیون اسپیلبرگ بود. این فیلم سری های زیادی دارد و اولین فیلم این مجموعه بر اساس رمانی تحت همین نام(پارک ژوراسیک)  که فیلم نامه آن توسط آقای مایکل کرایتون در سال 1990 نوشته شده است. دراین فیلم دایناسورها به عنوان حیوانات وحشی به آدم ها حمله میکنند.

این فیلم مشهور هیجان انگیز به زبان انگلیسی آمریکایی ساخته شده است و همه بازیگران آن آمریکایی هستند و تماشاگران میتوانند حین تماشای فیلم با توجه به لهجه آمریکایی ضمن سرگرمی، زبان انگلیسی خود را تقویت کنند.


5- فیلم Pirates of Caribbean

Pirates of Caribbean (دزدان دریایی کارائیب): یکی از جذاب ترین و فانتزی ترین فیلم های هالیودی است که توسط آقای جری بروکهایمر ساخته شده است. این مجموعه فیلم را  یک جزء اصلی از فرانچایز رسانه ای ( مجموعه فیلم هایی که شخصیت های مشهور در آن نقش بازی کرده اند ) میدانند.

خوشبختانه که این فیلم نیز به زبان انگلیسی ساخته شده است و تماشاگرانی که علاقمند زبان انگلیسی هستند، به راحتی میتوانند با تماشای این فیلم دیدنی و پر جذبه، کلمات و جملات انگلیسی با لهجه بومی آمریکایی یاد بگیرند و در زندگی روزمره از آنها استفاده کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *