کتاب های انگیزشی

بهترین کتاب های انگیزشی به زبان انگلیسی

آیا می‌دانید کتاب بهترین دوست ما است؟  آیا دوست دارید کتاب هایی را بخوانید که نیرو دهنده روح شما باشد و حال شما را خوب کند؟ آیا می‌دانید که بسیاری از افراد دنیا با خواندن کتاب ثروتمند شده اند؟ آیا دوست دارید شما هم با خواندن کتاب های انگیزشی ذهنیت مثبتی داشته باشید و ثروتمند شوید؟… ما در این مقاله شما را با بهترین کتاب های انگیزشی که به زبان انگلیسی نوشته شده اند، آشنا خواهیم کرد که می‌تواند به شما ذهنیت شروع یک زندگی دلخواه، کار عالی و روابط سرشار از عشق و صمیمیت را بدهد و شما می‌توانید با مطالعه این کتاب های انگیزشی نکات خوبی را برداشت کنید و در زندگی خود استفاده کنید، در عین حال خواندن این کتاب ها در تقویت مهارت های انگلیسی به شما کمک زیادی می‌کند.

بهترین کتاب های انگیزشی

نخست این نکته را باید یادآوری کنیم که امروزه کتاب های زیادی در دنیا وجود دارند و منابع بیشماری هستند که کتاب ارائه می‌دهند، به نظر شما خواندن همه کتاب ها ممکن است؟  آیا همه کتاب ها به ما انگیزه می‌دهند؟ از آنجائی‌که انسانها با علاقه ها و سلیقه های متفاوت آفریده شده اند، هر فردی با توجه به سلیقه و علاقه خود، کتاب می‌خواند و در مورد همان موضوع اطلاعات کسب می‌کند.

بعضی افراد دوست دارند کتاب های داستانی رمانتیک بخوانند، بعضی ها دوست دارند کتاب های تاریخی بخوانند، بعضی ها روانشناسی و انگیزشی…. اما نظر به اینکه موضوعات انگیزشی برای خواننده انرژی فکری مثبت میدهند، بیشترین خوانندگان را در میان همه کتاب ها دارند.

کتاب های روانشناسی و انگیزشی به علت تمرکز روی موضوعات روحی و روانی باعث تقویت انگیزه فرد مطالعه کننده می‌شوند، به فرد انگیزه  میدهند تا تحرک فزیکی، انگیزه روحی، و احساس خوب داشته باشد به همین دلیل، پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین کتاب های دنیا، کتاب های انگیزشی هستند.

شاید به نظر خیلی از افراد بهترین کتاب ها نیز کتاب های انگیزشی باشند. ما در زیر لیستی از بهترین کتاب های انگیزشی را معرفی کرده ایم تا کاربران عزیز مطالعه و استفاده کنند.

1-کتاب The Power of Positive Thinking

کتاب( قدرت تفکر مثبت) توسط آقای نورمن وینسنت پیل (Norman Vincent Peale) نوشته شده است که بیش از 5000 نسخه آن در دنیا چاپ شده است و مرد و زن های زیادی از آن استفاده کردند و زندگی آنها دگرگون شده است. دکتر پیل در این کتاب روی موضوعات انگیزشی کار کرده است که موضوع اصلی این کتاب عقیده انسان است. این کتاب قدرت ایمان فرد را در انجام کارها نشان می‌دهد و به خواننده کمک می‌کند که به یک زندگی رضایت‌بخش دست یابد. با انجام تکنیک های این کتاب، فرد میتواند به زندگی خود انرژی بخشد و نیروی انگیزه بخش خود را در همه کارهای خود به کار ببرد.

این کتاب انگیزشی انگلیسی شامل  تکنیک ها و مثالهایی می‌شود و به خواننده این پیام را می رساند که شما نیازی ندارید بل هر مشکلی مبارزه کنید، شما می‌توانید آرامش ذهنی، صحت کامل و عدم سقوط انرژی داشته باشید. بطور خلاصه، شما می‌توانید یک زندگی پر از لذت ها و شادی ها داشته باشید.

این کتاب انگیزشی بیان می‌دارد که روی هم‌رفته مردم زیادی هستند که در مقابل مشکلات روزانه خود سر خم می‌کنند. آنها مبارزه  می‌کنند و بیشتر وقت‌ها احساس شکست و ضعف می‌کنند. هدف این کتاب انگیزشی بسیار واضح و مستقیم بیان شده است، در واقع شما می‌توانید با تکنیک ها و روش های کاربردی در این کتاب یک تصویر ذهنی خوبی نسبت به زندگی داشته باشید و خوشحالی، رضایت، علاقه، عشق و ایمان را در زندگی خود تجربه کنید.

با خواندن این کتاب فرد یاد می‌گیرد که به کاری که انجام می‌دهد ایمان داشته باشد، قدرت عزم رسیدن به اهداف خود را بیشتر کرده و تلاش کند تا عادت های بد، از جمله نگران بودن را از خود دور کند.


2-کتاب Think and Grow Rich

کتاب( بیندیشید و ثروتمند شوید) اثر مشهور آقای ناپلئون هیل که در سال 1937 منتشر شده است، یکی از پرفروش‌ترین کتاب ها دنیا در زمینه موضوعات انگیزشی است. نویسنده در این کتاب برای اولین بار بطور جسورانه پرسید که چه کسی برنده است؟ و حالا خودش یکی از آن افرادی است که برنده شد( موفق شد) و یکی از ثروتمند‌ترین و خوشبخت‌ترین افراد جهان است. او در این کتاب داستان‌هایی از آدم های موفق و مشهور( مانند فورد، دیل کارنگی و…) را بیان کرده است که اصول موفقیت خود را بصورت واقع بینانه ای به تصویر بکشد.

این کتاب انگیزشی توسط یکی از ثروتمندان مشهور جهان نوشته شده است که شامل 13 مرحله می‌شود و برای رسیدن به ثروت باید 13 مرحله را بصورت کامل سپری کنید. در واقع با خواندن این کتاب انگیزشی شما به این درک می رسید که چگونه در زندگی خود هدف‌مند شوید، زیرا هدفمندی یکی از بزرگترین دلایل موفقیت افراد ثروتمند است و اگر شما هم می‌خواهید با تطبیق کردن نکات کاربردی این کتاب در زندگی خود تغییری ایجاد کنید، ابتدا باید هدف‌مند شوید.

این کتاب در سال 1970 بیش از 20 میلیون نسخه فروش داشت و طبق برآوردی که در سال 2016 انجام شده است، تا سال 2016 بیش از 100 میلیون نسخه آن به فروش رسیده است.


3-کتاب How to win friends and Influence people‌

کتاب (چگونه دوست پیدا کنیم و بر دیگران تأثیر بگذاریم) نوشته شده توسط آقای Dale Carnegie (دیل کارنگی) که در سال 1936 منتشر شد، این اولین اثر دیل کارنگی است و حاوی  توصیه های محکم و بزرگی است که خیلی از افراد موفق امروز موفقیت خود را مدیون این کتاب می‌دانند.  جذابیت راه های ارتباط برقرار کردن با دیگران، جذب و دوست داشتن دیگران، در عمق داستان های این کتاب دیده می‌شود، به همین دلیل اولین انتشار این کتاب 5000 نسخه فروش داشت.

این یک کتاب انگیزشی بسیار عالی می‌باشد که به زبان انگلیسی نوشته شده است و در مورد چگونگی تقویت روابط اجتماعی صحبت می‌کند، اینکه چگونه قادر باشیم دوستان خوبی پیدا کنیم و در ایجاد روابط اجتماعی با قدرت عمل کنیم. در این کتاب به دلایل اشاره شده است که افراد موفق توانسته اند با ایجاد روابط عالی به شهرت، ثروت و خوشبختی دست یابند.

دیل کارنگی نویسنده این کتاب انگیزشی  بیان می‌دارد،  اینکه شما بخواهید کاری را انجام بدهید و آن کار را توسط دیگران انجام بدهید، یک قدرت است و شما باید یاد بگیرید که با خواندن ذهن دیگران بتوانید آنها را وادار به انجام کاری کنید که دوست دارید، البته این کار نیاز به دانش تکنیک های خاصی است که در این کتاب ذکر شده است.

 این کتاب یکی از بهترین کتاب های دنیا است که تا حالا بیش از 15 میلیون نسخه آن فروخته شده است.


4-کتاب Man’s Search for Meaning

(مرد در جستجوی معنا) یکی از جذاب‌ترین کتاب های دنیا نوشته شده توسط آقای (ویکتور فرانکل) در سال 1944 است و نویسنده درباره سرچشمه قدرتی که باعث شد ویکتور فرانکل شرایط سخت را تحمل کند و موفق شود، نوشته شده است. او تجربیات خود را در جریان زندانی بودن در اردوگاه های کار اجباری در جریان جنگ جهانی دوم می‌نویسد.

کتاب انگیزشی مرد در جستجوی معنا شامل یک داستانی از وکتور فرانکل می‌شود که در زندان نازی ها در شرایط سخت کار می‌کند و در آرزوی موفقیت و پیروزی است. داستان ذکر شده در این کتاب انگیزشی نمونه ای از اسقامت و صبر در مقابل مشکلات است، در واقع نویسنده می‌خواهد به خواننده این پیام را برساند که شرایط سخت پایدار نیست و در شرایط دشوار باید مقاوم باشیم و تلاش کنیم تا  به اهداف خود دست یابیم.

این کتاب بیش از 10 میلیون نسخه فروش داشته و به 24 زبان دنیا ترجمه شده است. با مطالعه این کتاب قدرت تحمل و تدبر خواننده بیشتر می‌شود و روی شخصیت او تاثیر عمیقی می‌گذارد.


5-کتاب The Four Agreements

(چهار میثاق) اثر زیبایی از آقای دون میگل روئیس(Don Miguel Ruiz) است که توجه افرادی زیادی را به خود جلب کرد، این کتاب دارای اطلاعاتی در مورد سرچشمه اصلی مشکلات زندگی و علت اصلی شاد نبودن افراد می‌باشد. این کتاب بر اساس حکمت باستانی تولتک ها نوشته شده و چهار توافقنامه رفتاری قدرت‌مند را ارائه می‌دهد که می‌تواند زندگی ما را به سرعت به تجربه جدیدی از آزادی، شادی واقعی و عشق تبدیل کند. این کتاب پروفروش‌ترین کتاب برای یک دهه در نیویورک تایمز بود و به 46 زبان دنیا ترجمه شده است.

کتاب چهار میثاق یکی از بهترین کتاب های انگیزشی در دنیاست که با عنوان فرعی کتاب خرد سرخ پوستان تولتک نوشته شده است.  تولتک ها دسته از هنرمندان و دانشمندانی بوده اند که برای کشف و حفظ معرفت معنوی و آیین های باستانی کنار هم جمع شدند.

نویسنده کتاب انگیزشی چهار میثاق بیان می‌دارد که ” ما هر کاری را که در این دنیا انجام می‌دهیم بر اساس قرارداد یا عهدی است که با یکدیگر، با خدا، زندگی و با خود بسته ایم.  در واقع با مطالعه این کتاب متوجه می‌شویم که ما می‌توانیم با اندکی تغییر در زندگی تجربه های جدیدی داشته باشیم، تجربه ای از رها شدن، شادی و عشق حقیقی.

با خواندن این کتاب میتوانیم علت های خوشحال نبودن را دریابیم و آنها را تبدیل به شادی کنیم.

به شدت پیشنهاد می‌شود که این کتاب را حد اقل یکبار تا آخر مطالعه کنید.

*برای دریافت کتاب های انگیزشی جذاب بیشتر نام کتاب را در قسمت دیدگاه همین مقاله برای ما بنویسید و ما در اولین فرصت کتاب مورد نظر را به لیست کتاب ها اضافه خواهیم کرد ، با زبان من میتوانید زبان انگلیسی خود را تقویت کرده و بهترین منابع آموزش زبان را دریافت نمایید.

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *