مهارت های زبان انگلیسی

مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی

آیا دوست دارید بدانید مهارت های زبان انگلیسی کدام ها هستند؟ آیا دوست دارید بدانید چگونه می‌توانید مهارت های زبان انگلیسی را به‌ راحتی بیاموزید؟ چگونه می‌توانیم با فراگیری مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی، از فرصت های بیشماری بهره‌مند شویم؟ ما  قصد داریم در این مقاله شما را با مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی، نحوه تقویت این مهارت ها و اولویت‌بندی آنها و کاربرد آنها در زندگی روزمره آشنا کنیم.

زبان انگلیسی فراگیرترین و پرطرفدارترین زبان بین المللی دنیاست و زبان رسمی بیش از 100 کشور دنیا است، در کشورهای زیادی به عنوان زبان دوم استفاده می‌شود و در کشورهای دیگر نیز گویندگان بیشماری دارد، زبان انگلیسی نیز مانند هر زبان دیگری دارای چهار مهارت(گفتاری، شنیداری، نوشتاری و مطالعه) است.

فراگرفتن این چهار مهارت در کنار دستور زبان انگلیسی ، به شما قدرت ارتباط برقرار کردن با گویندگان بومی این زبان را می‌دهد و شما قادر خواهید بود تا در هر نقطه ای از دنیا سفر، کار و زندگی کنید و بدون هیچ مشکلی با دیگران تعامل داشته باشید. برای این‌که بتوانید بر این چهار مهارت مسلط شوید، باید تمرین و ممارست زیادی از خود به خرج بدهید.

کدام مهارت های زبان انگلیسی اهمیت بیشتری دارند؟

آموختن و آموزش دادن یکی از پروسه های تکامل جامعه انسانی است و امروزه اکثر انسانها به نحوی در این پروسه حیاتی سهم دارند، در جهان فعلی با توجه به این‌که تعداد زیادی از کاربران فضای مجازی آموزشگاه های آنلاین تأسیس کرده اند و اکثر آموزش ها ازطریق فضای مجازی ممکن شده است، شما می‌توانید خیلی راحت داخل خانه نشسته و مهارت مورد علاقه خود را یاد بگیرید.

کلاس های آنلاین زبان انگلیسی بصورت گسترده در دنیا برگزار می‌شوند، این زبان چهار مهارت اساسی و مهم دارد و لازم است که آنها را یاد بگیرید تا بتوانید به راحتی از تمام مزایای زبان انگلیسی بهره‌مند شوید، از میان این چهار مهارت، دو مهارت به نحوی راحت‌تر هستند(گفتاری، شنیداری).

این دو(گفتاری، شنیداری) مهارت کاربرد زیادی دارند و اکثر گویندگان با استفاده از این دو مهارت میتوانند به راحتی ارتباط برقرار کنند و مشکل خود را برطرف کنند، در دنیای امروزی که اکثر کلاس های آموزشی به صورت آنلاین برگزار می‌شوند و به شکل ویدئویی میباشد، فراگرفتن دو مهارت گفتاری و شنیداری(Speaking, Listening) خیلی راحت‌تر از نوشتاری و مطالعه (Writing, Reading) است و دو دلیل دارد.

  •  اولین دلیلی که این دو مهارت(گفتاری و شنیداری) نسبت به(نوشتاری و مطالعه ) راحت‌تر هستند، این است که افراد با مکالمه کردن و شنیدار راحت هستند و از صحبت کردن و شنیدن صحبت دیگران لذت میبرند و خیلی سریع میتوانند چیز های جدیدی بیاموزند(در بحث های بعدی توضیحات بیشتر خواهیم داد).
  • دومین دلیل این است که دو مهارت(نوشتاری و مطالعه) نسبت به دو مهارت دیگر تخصصی‌تر هستند و نیاز به زمان و تمرین بیشتری است تا فرد بتواند کاملاً حرفه‌ای شود، اما کسی که می‌خواهد بطور حرفه ای به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد، باید الزاماً بر دو مهارت دیگر( گفتاری و شنیداری) نیز بصورت کامل مسلط باشد.

مهارت های زبان انگلیسی

 

مهارت ریدینگ(Reading)

مهارت مطالعه (Reading)

مهارت مطالعه (Reading) که در واقع خواندن متن می‌باشد، یکی از چهار مهارت زبان انگلیسی میباشد که فرد با فراگرفتن این مهارت می‌تواند متن ها را خوانده و معنی آنها را درک کند، افرادی که فقط نیاز دارند که در حد ابتدایی مشکلات روزمره خود را برطرف کنند، با فرا گرفتن این مهارت می‌توانند به این هدف دست پیدا کنند، این مهارت در سطح پیشرفته نیازمند دانستن دستور زبان انگلیسی است.

در صورتیکه شما بطور کامل بر دستور زبان مسلط باشید، می‌توانید به راحتی مهارت ریدینگ را یاد بگیرید، مهارت مطالعه(Reading) در زبان انگلیسی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا این مهارت هم‌زمان با فراگرفتن دستور زبان تقویت می‌شود. روزنامه، مجلات، صفحات مجازی، کتابها، مقالات، تحقیقات علمی و بحث های فلسفی گسترده‌ای در این زبان وجود دارند که به فرد کمک می‌کنند تا مهارت مطالعه خود را رشد داده و حرفه‌ای شود.

آموزش گرامر زبان

ریدینگ به شما کمک میکند تا درک بهتری از مهارت های زبان انگلیسی داشته باشید. تقریباً تمامی زبان شناسان بر این عقیده هستند که مطالعه یک فعالیت ضروری و حیاتی برای زبان آموزان است. این نه تنها یک راه بسیار مفید و موثر برای تقویت چهار مهارت زبان انگلیسی شماست، بلکه در رشد افکار و ارتقای ظرفیت فکری شما نیز اهمیت حیاتی دارد.

 

مهارت لیسنینگ(Listening)

مهارت شنیداری (Listening)

مهارت شنیداری (Listening) مهم‌ترین مهارت زبان انگلیسی و بهترین مهارت برای یادگیری زبان میباشد. در صورتی‌که شما بتوانید به این مهارت مسلط شوید، می‌تواند به راحتی مهارت های دیگر زبان انگلیسی را یاد بگیرید. پادکست، ویدئو، سخنرانی ها، کتاب های صوتی و… زیادی وجود دارند که برای تقویت این مهارت خیلی کمک کننده هستند، بنابراین شما می‌توانید با تمرین کردن از مهارت شنیداری خوبی برخوردار شوید.

حدس می‌زنم شما هم می‌دانید که مهارت لیسنینگ یکی از اساسی‌ترین مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی است که بسیار حیاتی است و یاد‌گیری آن دشوار است. یادگیری لیسنینگ آکادمیک در مقاطع تحصیلی بالا به شما کمک زیادی می کند. در صورتی که شما مایل به تحصیل در مدارس و دانشگاه های معروف کشورهای اروپایی هستید و یا می‌خواهید از بورسیه های تحصیلی رایگان بهره‌مند شوید، باید مهارت لیسنینگ خود را تقویت کنید.

در آزمون های بین المللی تافل و آیلتس مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی را بررسی می‌کنند. اهمیت لیسنینگ آنجایی است که سپری کردن هر چهار بخش آزمون نیازمند مهارت لیسنینگ است.

 

مهارت نوشتار(Writing)

مهارت نوشتاری (Writing)

مهارت نوشتاری (Writing) تخصصی‌ترین مهارت زبان انگلیسی است. شما هرچقدر روش‌ها، تکنیک ها و قوانین نوشتاری بیشتری بلد باشید، می‌توانید مقالات بهتری بنویسید، تحقیقات علمی کامل‌تری انجام بدهید، درخواست کاری به سازمانهای معتبر خارجی ارسال نمایید، نامه نویسی، درخواست ویزا دادن و فعالیت های مهم دیگری را انجام بدهید. این مهارت نیاز به تمرین زیادی دارد چون برای مسلط شدن به مهارت رایتینگ باید درک خوبی از سه مهارت دیگر زبان انگلیسی داشته باشید.

تقویت مهارت رایتینگ یا نوشتن در زبان انگلیسی یکی از پرچالش‌ترین مهارت های زبان انگلیسی است، زیرا بسیاری از افراد حتی در نوشتن به زبان مادری خود مشکل دارند، چه برسد به نوشتار زبان انگلیسی،  از طرفی هم قوانین نوشتاری و مکاتبات اداری و رسمی، با قوانین نامه نگاری غیر رسمی کاملاً متفاوت هستند، بنابر‌این باید رایتینگ قوی داشته باشید.

 به عنوان تایید بر حیاتی بودن مهارت رایتینگ، باید یادآور شویم که پیچیده‌ترین مهارت از مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی، رایتینگ است و شما زمانی می‌توانید رایتینگ خوبی داشته باشید که دوره های آموزشی تخصصی ببینید و گرامر شما قوی باشد.

 

مهارت اسپیکینگ(Speaking)

مهارت گفتاری (Speaking)

مهارت گفتاری (Speaking) بهترین و آسان‌ترین راه برای ارتباط برقرار کردن می‌باشد بنابراین افراد زیادی در سراسر دنیا تلاش می کنند تا این مهارت را بیاموزند و به زبان انگلیسی صحبت کنند، وقتی شما بتوانید بطور حرفه‌ای به زبان انگلیسی صحبت کنید، هیجان زیادی برای شما ایجاد می‌شود و شما ترغیب می‌شوید که هر روز به زبان انگلیسی صحبت کنید، به موزیک گوش بدهید، کتاب بخوانید و با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید.

با تماشای ویدیو های آموزشی، سخنرانی ها، بحث ها، فیلم های سینمایی، صحبت کردن با دوستان و چت کردن، می‌توانید به راحتی به این زبان مسلط شوید و از اسپیکینگ خود لذت ببرید.

مهارت اسپیکینگ یکی از آن مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی است که یادگیری آن می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. انگلیسی در بسیاری از کشوهای جهان صحبت می‌شود، بنابراین اسپیکینگ به شما این قدرت را می‌دهد تا بتوانید با افراد زیادی در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید.

امروزه بیش از یک چهارم جمعیت جهان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. این امر بدین معنی است که تقریباً 1.6 میلیارد نفر با استفاده از مهارت اسپیکینگ ارتباط برقرار می کنند.

اگر بخواهیم خلاصه بگوییم، انگلیسی می‌تواند به عنوان بهترین زبان در میان همه زبان ها باشد که با یادگیری این زبان راه های زیادی برای پیشرفت شما باز می‌شود و شما می توانید به موفقیت های زیادی دست یابید. زبان انگلیسی مثل شاه کلیدی است که می‌توانید دروازه های زیادی را با آن باز کنید.

مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی می‌تواند به شما در یادگیری این زبان کمک به سزایی بکند، حالا شما عزیزان می‌توانید با مطالعه مقالات سایت زبان من به مزیت های بیشمار آنها پی ببرید و راه های ساده یادگیری آنها را بیاموزید. 

ما در این وب سایت با ذوق و اشتیاق تمام سعی می‌کنیم تا بهترین محتوای آموزشی را در اختیار شما دوستان عزیز قرار بدهیم.

موفق باشید!

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *