آیلتس (IELTS)

آیلتس(IELTS) چیست؟

آیا میدانید آزمون  بین المللی آیلتس چه کاربرد هایی دارد؟ امروزه آزمون آیلتس یکی از پر طرفدار ترین آزمون های زبان انگلیسی است. آزمون بین المللی آیلتس(IELTS) یکی از مشهورترین و استندارد‌ترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان میباشد که اکثر کشورهای اروپایی برای پذیرفتن دانشجویان بین المللی آن را پیش شرط قرار میدهند. این آزمون برای افرادی طراحی شده است که قصد مطالعه، مهاجرت و کار به  کشورهای انگلیسی-زبان را دارند که شامل کشورهای استرالیا، کانادا، نیوزلند، انگلستان، آمریکا و کشورهای اروپایی دیگری میشود.

توانایی شما در گوش دادن، مطالعه، نوشتن و صحبت کردن در آزمون آیلتس زبان انگلیسی بررسی میشود که بلندترین نمره آن 9 میباشد. آیلتس(IELTS) به شکل شراکتی توسط British Council, IDP: IELTS Australia and Cambridge English تأسیس شده است.

ما در این مقاله کوشیده ایم تا تمام اطلاعات تکمیلی را درباره آزمون بین المللی آیلتس(IELTS) و مزایای آن بیان کنیم تا تمام کاربران عزیز بتوانند به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابند. موضوعاتی که قرار است در این مقاله مطالعه کنید، شامل:

 • چرا باید آزمون آیلتس را سپری کنیم؟
 • بالاترین نمره آیلتس
 • چه نمره ای نیاز دارم؟
 • آیلتس چگونه طراحی شد؟
 • چرا آیلتس مهم است؟
 • قیمت آزمون آیلتس در کشورهای مختلف

تکنیک های یادگیری آیلتس

چرا باید آیلتس(IELTS) را سپری کنیم؟

اگر به دنبال کار، زندگی کردن و درس خواندن در کشورهای انگلیسی زبان هستید، شما باید توانایی بالای در زبان انگلیسی از خود نشان دهید تا کشور مورد نظر، شما را بپذیرد.

زبان انگلیسی سومین زبان پرکاربرد دنیا در جهان است که تقریباً 379 میلیون گوینده دارد. در صورتی که قادر باشید به زبان بومی کشوری که دوست دارید درس بخوانید یا کار کنید مسلط باشید، از مزایای زیادی بهره‌مند خواهید شد.

آیلتس(IELTS)  مشهورترین زبان بین المللی میباشد که  تقریباً در تمام کشورهای اروپایی و آمریکایی شناخته شده است؛ از جمله در بیش از 3400 موسسه در کشور آمریکا شناخته شده و کاربرد دارد.

بالاترین نمره آیلتس(IELTS)

بالاترین نمره آیلتس 9 است که برابر با 120 تافل میباشد، در واقع هر فردی که کاملاً بر زبان انگلیسی مسلط باشد، میتواند بالاترین نمره تافل  را کسب کند. نمره 9 برای دانش آموز حرفه ای است، نمره 8 برای دانش آموزی است که خیلی خوب است و تقریباً بصورت کامل بر زبان انگلیسی تسلط دارد. نمره 7 برای دانشجویی که در سطح متوسط و بالاتر از متوسط قرار دارد، میباشد.

نمره های کمتر از 6 و 5 در سطح متوسط هستند و با این نمره میتوان در برخی از دانشگاه های اروپایی پذیرش دریافت کرد، اما نمره ای کمتر از 4، نمره قابل قبولی برای اخذ پذیرش نمیباشد و نشان دهنده این است که فرد مهارت زبان انگلیسی خوبی ندارد.

چه نمره ای نیاز دارم؟

در آزمون آیلتس(IELTS) هر چقدر بتوانید نمره بیشتری اخذ کنید، شانس استفاده از فرصت های تحصیلی و کاری  شما بالا است، زیرا نمره بالا نشان دهنده این است که شما ارتباطات و قابلیت درک بالایی از زبان انگلیسی دارید.

آموزش گرامر زبان

هر سازمان، دانشگاه یا موسسه ای شرایط خاص خودش را دارد و مقدار نمره مورد نیاز بستگی به کشوری دارد که شما میخواهید در آن کار کنید یا ادامه تحصیل بدهید.

 نمره 5، نمره متوسطی است اما شما میتوانید با این نمره هم به بورسیه های تحصیلی بعضی از کشورهای خارجی درخواست بدهید.

در صورتی که شما بتوانید نمره 6 را اخذ کنید، میتوانید فرصت های خوبی بدست آورید، نمره های بالاتر از 7 خیلی کاربرد دارند و در سطح عالی به شمار میروند.

آیلتس(IELTS) چگونه طراحی شد؟

آیلتس(IELTS) یک سیستم قوی و همه جانبه ای دارد که سوالات آن توسط متخصصان زبان کشورهای استرالیا، کانادا، نیوزلند، انگلستان و آمریکا طراحی میشود و شامل چهار مهارت: نوشتار(Writing)، مطالعه(Reading)، شنیدار(Listening) و گفتار(Speaking) میشود.

چرا آیلتس(IELTS) مهم است؟

 امروزه بیش از 11.000 سازمان در جهان به آزمون آیلتس (IELTS) اعتبار میدهند بنابراین، وقتی شما این مدرک را اخذ میکنید، میتوانید به مهم ترین ادارات، سازمانها و دانشگاه ها درخواست بدهید و با اطمینان کامل میتوانید یکی از فرصت های تحصیلی، کاری و یا مهاجرتی را بدست آورید.

آزمون آیلتس دو بخش دارد

 1. بخش کادمیک 2. بخش عمومی

بخش آکادمیک

اگر مایل به تحصیل در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در کشورهای اروپایی هستید، بخش آکادمیک را انتخاب کنید. این بخش مخصوص افرادی است که میخواهند ویزای تحصیلی دریافت کنند، آزمون آیلتس به آنها کمک میکند تا در اخذ بورسیه های تحصیلی شانس بالایی داشته باشند.

بخش عمومی

بخش عمومی آیلتس مخصوص مهاجرت به کشورهای انگلیسی-زبان است و افرادی که میخواهند برای زندگی کردن و یا کار کردن به کشورهای انگلیسی-زبان بروند، این بخش آیلتس مناسب آنهاست و نکته مهم این است که با داشتن این سند، شانس موفقیت افراد در اخذ پذیرش بسیار بالا است.

قیمت آزمون آیلتس(IELTS) در کشورهای مختلف

هزینه ثبت نام  آزمون آیلتس در کشورهای مختلف، متفاوت است و تقریباً بین 210 الی 250 دلار متغییر است و باید بصورت آنلاین از طریق سایت رسمی آیلتس  پرداخت شود. برای پرداخت هزینه آزمون آیلتس باید حساب مستر کارت(Master card)، ویزا کارت(Visa card) یا حساب پی پال(Pay pal) داشته باشید و معمولاً مراکزی که برای آزمون ثبت نام میکنند، این هزینه را پرداخت میکنند.

قیمت آیلتس با توجه به شرایط هر کشوری متفاوت میباشد و در کشورهای مختلف قیمت های متفاوتی دارد.

قیمت آیلتس در کشورهای اروپایی

 • انگلستان 200 پوند
 • آلمان 240 یورو
 • ایتالیا 240 یورو
 • فرانسه 240 یورو

قیمت آیلتس در آمریکای شمالی، مرکزی و جنوبی

 • آیالات متحده آمریکا 210 دلار
 • مکزیک 4940 پژو
 • کانادا 309 دلار
 • آرژانتین 2860 پژو

مراحل ثبت نام در آزمون آیلتس(IELTS)

برای ثبت نام در آزمون آیلتس، ابتدا باید وارد سایت رسمی آیلتس شوید و مشخصات خود را وارد کنید.  در مرحله اول نیاز است تا شهر خود را انتخاب کرده و در خانه خالی بعدی نوع آزمون خود را انتخاب کنید(آکادمیک یا عمومی)

در قسمت بعدی نیاز دارید تا محل آزمون و موسسه آزمون خود را انتخاب کنید، دقت داشته باشید که در انتخاب مراکز و موسسات ثبت نام اطلاعات خود را بصورت دقیق وارد کنید. در ادامه نیاز است تا تاریخ آزمون را انتخاب کنید و وارد صفحه بعدی شوید.

در  مرحله بعدی باید پنل کاربری خود را بسازید که شامل ایمیل و رمز شما میشود، سپس وارد پنل خود شده و مشخصات شخصی خود(نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تماس، ایمیل..) را وارد کنید تا ایمیلی برای شما ارسال شود که شامل نام کاربری شما میباشد.

در مرحله بعدی تصویر صفحات اول و دوم پاسپورت خود را آپلود کرده  و گزینه(Terms and conditions) را کلیک کنید و ادامه دهید تا وارد درگاه پرداخت آنلاین شوید، در این بخش پرداخت مبلغ مورد نیاز را انجام دهید تا شامل آزمون شوید و در تاریخ معینه آزمون خود را سپری کنید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *